HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПолицајци се борат за живот – нападнати од во Тетово

Полицајци се борат за живот – нападнати од во Тетово

Официјално тројца полицајци се повредени откако биле нападнати од Тетовец додека се обидувале да го приведат неговиот син. Кога човекот видел дека полицајците се дојдени по неговиот син, земал метална шипка и почнал да ги удира. Се претпоставува дека уште неколку лица се вклучике во инцидентот. Со тешки повреди завршија полицајците
Р.Х. и В.А. и со возило на брза помош се префрлени на клиниките во Скопје, додека полицаецот С.С е пуштен на домашно лекување.
tetovonovo

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com