HomeДЕНЕШНАРепубликаПозитивен старт на новата недела, еве какво време не очекува

Позитивен старт на новата недела, еве какво време не очекува

Понеделнички новата работна недела ќе почне позитивно со стабилни временски прилики, но со мала облачност во текот на целиот ден која ќе се обиде да го засени топлото сонце. Наутро ќе имаме температури до 9 степени со послаб ветер од северозападен правец. Потоа сончевите периоди ќе се зголемуваат за максимални 20 степени како републички просек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com