HomeДЕНЕШНАСветПожар во Русија, четири жртви

Пожар во Русија, четири жртви

Дедо, баба и нивните две внуки страдале во пожар кој се случил вечерта помеѓу петокот и саботата во Немхивк во регионот на Москва. Ова информација за агенцијата „Тас“ ја потврдил портпаролот на локалните полициски сили кој соопштил дека пожарот бил изгасен утрово околу пет часот и 30 минути по локално време.

„Телата на стар човек и жена и нивните две внуки биле пронајдени под остатокот на куќата“, изјави портпаролот. „Тас“ пренесува дека во Москва и во регионот на руската престолнина од средината на овој месец биле забележани високи температури од над 30 степени и дека спасувачките и пожарникарните служби имале доста работа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com