HomeДЕНЕШНАРепубликаПодмоље ќе добие екстра модерна плажа крај Охридското езеро

Подмоље ќе добие екстра модерна плажа крај Охридското езеро

Веќе е одбрано идејното решение за новата модерна плажа во охридско Подмоље која треба да почне да се гради кон крајот на оваа или следната година. Најавата за новиот туристички проект ја дадоа министерот за транспорт Мисајловски и екс премиерот Никола Груевски при посетата на Подмоље каде веќе е изградена нова пешачка патека вредна 200 илјади евра.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com