HomeДЕНЕШНАПодгответе се за топол ден

Подгответе се за топол ден

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com