HomeАНТИСТРЕСПогледнете ја колекцијата на суперавтомобили на Роман Абрамовиќ! (ФОТО)

Погледнете ја колекцијата на суперавтомобили на Роман Абрамовиќ! (ФОТО)

Како една од најбогатите личности на планетата, Роман Абрамовиќ најпознат е како сопственик на фудбалскиот клуб „Челси“, како и на џиновски суперјахти. Колелцијата на суперавтомобили на Абрамовиќ чини околу 11 милиони евра, а во неа се наоѓаат најскапите марки на автомобили во светот од типот „Порше“, „Мерцедес“, „Ферари“ и други.

Во продолжение уживајте во неговата колекција на супер автомобили:

abramovic-2

abramovic-3

abramovic-4

abramovic-5

abramovic-6

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com