HomeДЕНЕШНАПовторно нестабилно време

Повторно нестабилно време

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе достигнува до околу 70 км/час. Утринската температурата ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 21 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до силен северозападен ветер. Утринската температура до 14 степени, а дневната ќе достигне до 26 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com