HomeДЕНЕШНАСветПовторно експлозија во Турција, една жртва

Повторно експлозија во Турција, една жртва

Едно лице починало, а неколку биле ранети о експлозија која се случила во Силопа, голема курдска област во југоисточна Турција, соопштиле функционерите. Деталите од експлозијата за сега не се познати. Силопи е град во провинцијата, во близина на границата со Ирак. Конфликтите се случиле после неуспехот да се склучи договор за мир помеѓу Екстремистичката работничка партија Курдистан и владата во Анкара.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com