HomeДЕНЕШНАПолитикаПлоштадот целосно обоен во црвено, крвта на Мартин не се пере

Плоштадот целосно обоен во црвено, крвта на Мартин не се пере

Третиот дел од денешниот протест на „Шарената револуција“ се одржа на главниот градски плоштад на кој беа истурени десетина кофи со црвена боја и со валјаци беше обоена целата површина. Главната порака на оваа герилска акција е да ја симболизира крвта на младиот Мартин кој пред 5 години беше брутално убиен токму на плоштадот.

protesti plostad 06 (7) (1)protesti plostad 06 (5) (1)protesti plostad 06 (4) (1)protesti plostad 06 (1) (1)protesti plostad 06 (3) (1)protesti plostad 06 (2) (1)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com