HomeАНТИСТРЕСЕкимПијалок за целосно чистење на телото од отрови и маснотии

Пијалок за целосно чистење на телото од отрови и маснотии

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција. Поради тоа, слабеењето се случува значително побавно, а дебелеењето значително побрзо. Црниот дроб е најважниот фактор кој влијае на тоа дали ќе ослабеме и колку. Токму затоа, многу луѓе не можат да ослабат без разлика колку многу се трудат.

Доколку сте меѓу оние кои се обидуваат да ослабат, а не можат, применете го овој рецепт и прво исчистете го вашиот црн дроб, така што ќе го конзумирате пијалокот три пати дневно во период од три дена. Во текот на тие три дена, избегнувајте тешки оброци и хранете се здраво за да го олесните процесот на детоксикација.

Потребни состојки: 3 лимони, 1 чаша сецкан магдонос, 5 глави целер и 6 чаши вода.
Подготовка: Ставете го сокот од лимоните, магдоносот и целерот во блендер и измешајте ги, а потоа додадете ја водата и повторно измешајте. Пијте по две чаши од овој пијалок три пати дневно на празен стомак во период од три дена, а потоа направете пауза од 7 – 10 дена и повторете го процесот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com