HomeДЕНЕШНАСветПипа Мидлтон, сестрата на британската принцеза, со уште една кралска свадба

Пипа Мидлтон, сестрата на британската принцеза, со уште една кралска свадба

Пипа Мидлтон која еден период успеа да ја надмине и британската принцеза, нејзината сестра Кејт, сега повторно е во фокусот на таблоидите откако се дозна дека се свршила со милионерот Џејмс Метјуз.

kate-pippa

Можеби нејзината свадба нема да биде „кралска“ како на Кејт, но сигурно таблоидите од „Островот“ и овој пат ќе направат голема фама околу елегантна дама која веќе ја сметаат за дел од британската елита и благородништво иако нема сина крв.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com