HomeДЕНЕШНАРепубликаПет слободни дена за вработените од погодените подрачја

Пет слободни дена за вработените од погодените подрачја

Приватните компании пет дена да ги ослободат од работа вработените кои живеат во подрачјата погодени од поплавите, препорачува Министерството за труд и социјална политика.

Препораката, како што соопшти Министерството, е согласно задолжението на Владата од седницата одржана вчера.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com