HomeДЕНЕШНАРепубликаПетмина граѓани се водат за исчезнати – три се малолетнички

Петмина граѓани се водат за исчезнати – три се малолетнички

Пет девојки и жени се пријавени за исчезнати, информира Министерството за внатрешни работи. Поголемиот дел од пријавите се случиле вчера.

Вчера во ПС-Неготино, С.М. (57) пријавила дека на 1 септември 2016 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 16 годишна внука.

Во ПС-Тетово, Е.М. (45) вчера пријавил дека на 27 август годинава од домот во непознат правец се оддалечиле неговата сопруга Л.Е.(42) и неговата 16 годишна ќерка.

На 1 септември во ПС – Кисела Вода, С.Д. (54) пријавил дека на 31 август годинава од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15 годишна ќерка.

Вчера во ПС-Бит Пазар, И.И. (46) пријавил дека на истиот ден околу 11 часот од домот во непознат правец се оддаличила неговата мајка Ф.И. (85).

МВР превзема мерки за пронаоѓање на лицата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com