HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПациент нападнал доктор во битолска болница

Пациент нападнал доктор во битолска болница

Пациент нападнал доктор во битолската Клиничка болница. Од болницата потврдија дека хирургот вчера се здобил со повреди од удари и вечерта бил задржан на лекување во клиничката болница. Утрово лекарот специјалист бил пуштен на домашно лекување.

И од битолската полиција го потврдија случајот. Портапролката на СВР, Сања Стаматова изјави дека вчера околу 16 часот обезбедувањето на болницата пријавило дека физички било нападнато едно лице во болницата. Од полиција работат на расветлување на случајот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com