HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПациент бесен за презакажан термин нападнал болничар

Пациент бесен за презакажан термин нападнал болничар

Пациент на клиниката за радиологија во Скопје поради презакажување на термин бесно изреагирал при што нападнал еден болничар, а го скршил и стаклото од вратата во ходникот. По инцидентот интервенирала полицијата и го привела 46 годишниот револтиран пациент.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com