HomeДЕНЕШНАСветПариз: Во тек е нова антитерористичка акција

Париз: Во тек е нова антитерористичка акција

Француската полиција спроведува антитерористичка операција северно од Париз, јавија локални медиуми повикувајќи се на полициски извори.

Операцијата во областа Аржантој не е директно поврзана со нападот во Ница, кој беше изведен минатата недела, рекоа правосудните органи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com