HomeДЕНЕШНАСветПаника на аеродромот во Женева, дојава за опасност

Паника на аеродромот во Женева, дојава за опасност

Полицијата во Женева денеска покрена серија мерки за контрола на подрачјето околу аеродромот во градот, откако добила информации за можна закана.

Полицијата на Фејсбук објави дека во тек се превентивни безбедносни мерки на подрачјето околу аеродромот, кои ќе се применуваат на неодредено време.

Во соопштението се наведува дека полицијата ги проверува информациите од Франција, по што ја зајакна контрола околу аеродромот.

Раководството на женевскиот аеродром наведува дека мерки се преземени откако добиле анонимен повик за опасност, но не изнесоа повеќе детали за случајот.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com