HomeДЕНЕШНАРепубликаПаника во Скопје, искршени автомобили, евакуиран Сити Мол

Паника во Скопје, искршени автомобили, евакуиран Сити Мол

Скопјани во паника. Неколку автомобили пакирани пред зградите се оштетени. Во населбата железара падна оџак врз автомобил. Голем број граѓани се уште се надвор во страв од нов земјотрес. Евакуиран е трговскиот центар Капитол Мол. Според информациите кои ги добиваме големиот потрес придонел за мала материјална штета низ продавниците. Земјоресот бил почуствуван и во Велес и Куманово. Наскоро поопширно со подетални информации.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com