HomeДЕНЕШНАСветПаника во Марсеј: Евакуиран аеродром поради сомнителен пакет

Паника во Марсеј: Евакуиран аеродром поради сомнителен пакет

Аеродромот во Марсеј е евакуиран поради сомнителен пакет. Бројни полициски сили се наоѓаат на лице место.

Аеродромот се наоѓа на 27 километри од Марсеј, тој е најпрометен аеродром во Франција.

Истрагата е во тек.

aerodrom marsej

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com