HomeФЕР ПЛЕЈФудбалПадна договор?! Дали е ова новиот клуб на Фабрегас?

Падна договор?! Дали е ова новиот клуб на Фабрегас?

Работата е завршена, наведени се и деталите од трансферот!

Фабрегас заминува од Челси и тоа не е некоја новост, едноставно го изгуби местото во тимот, Канте, Оскар и Матиќ имаат предност пред него. И од порано се шпекулираше, а сега италијанските медиуми пренесуваат дека трансферот е завршен и дека Шпанецот во јануари ќе се пресели во Италија.

Новите кинески сопственици се согласиле да платат прво позајмица од 2.5 милиони за 6 месеци, но и да внесат клаузула во договорот, поточно откупот да биде обврзувачки после одреден број на настапи на шпанскиот репрезентативец. Според овие извори, Милан на лето би требало да плати 30 милиони за плејмејкерот на Челси, но и дека тоа ќе биде првиот во низа трансфери кои новите сопственици ги планираат со целда го вратат клубот на старите стази.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com