HomeДЕНЕШНАПолитикаОхриѓани побараа оставка од Иванов

Охриѓани побараа оставка од Иванов

#Протестирам денеска не го боеше Скопје, но затоа се активираа другите градови. Охриѓани вечерва кажаа „Нема правда, нема мир“ и го искажаа своето незадоволство од владеењето на актуелната власт. Тие бараа враќање на демократијата и слободата во земјава и оставка од Иванов поради одлуката да аболицира политичари и да дели селективна правда. За утре #Протесторам најави блокади во главниот град на фреквентни крстосници и упати апел до граѓаните да се приклучат на блокадите.

фото:Плусинфо.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com