HomeДЕНЕШНАРепубликаОтворена книга на жалост за жртвите од невремето

Отворена книга на жалост за жртвите од невремето

Во просториите на салата на Советот на Град Скопје (барака број 13), денеска е отворена книга на жалост за загинатите од катастрофалното невреме што го зафати главниот град.

Сите граѓани коишто сакаат да се запишат во книгата на жалост, ќе можат да го направат тоа денеска до 21 часот, информираат од Град Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com