HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиОсум кубански одбојкари уапсени за силување во Финска

Осум кубански одбојкари уапсени за силување во Финска

Осум кубански одбојкари се уапсени за силување во Темпере, Финска. Прво, тројца одбојкари се уапсени во саботата, а вчера уште петмина. Имињата на одбојкарите полицијата ги држи во тајност, а мечот кој беше предвиден нема да се одигра. Немилиот настан се случил во хотел во Тампере, а жртва била една девојка. Кубанската одбојкарска федерација и натаму е без официјален став по немилиот настан.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com