HomeДЕНЕШНАПолитикаОрав во име на ЕУ ги чека лидерите на договор

Орав во име на ЕУ ги чека лидерите на договор

Евроамбасадорот Аиво Орав ги повтори ставовите на Европската Унија за потребните реформи и политички одлуки кои лидерите на најголемите партии треба да ги донесат за одржување на предвремените избори.

lideri

Исто така се негираат наводите дека еврокомесарот за проширување Хан испратил ново писмо до Заев, Груевски, Ахмети и Тачи за одржување на средба, но портпаролката Коцијанчиќ потврди дека ставовите се уште се исти и има простор за продолжување на политичкиот процес во Македонија за изнаоѓање решение.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com