HomeДЕНЕШНАОд денеска стабилизирање на времето…

Од денеска стабилизирање на времето…

Од денеска се очекува стабилизирање на времето и благ пораст на дневната температура. Благо опаѓање на температурата ќе има само во вечерните, и раните утрински часови, и нема да има нагло опаѓање од 10 до 15 степени, како што беше изминатиот период. Минималната температура ќе се движи од 11 до 17 Целзиусови степени, а максималната од 24 до 29 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com