HomeДЕНЕШНАРепубликаОдрони на патот Ресен-Битола, обиколницата е затворена

Одрони на патот Ресен-Битола, обиколницата е затворена

Магистралниот пат А-3, Ресен-Битола-Прилеп, кај Битола, поради одрони на патот, е затворен за сообраќај. Сообраќајот се пренасочува низ градот Битола, посочуваат од АМСМ за сите возачи кои се упатуваат на оваа делница.

Сообраќајот на сите патишта во Републикава се одвивас се одвива без забрани, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини не се бележат подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com