HomeДЕНЕШНАПолитикаОдземен пасошот на Горан Грујовски, барањето за притвор одбиено

Одземен пасошот на Горан Грујовски, барањето за притвор одбиено

Судија на претходна постапка, постапувајќи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите (СЈО) за определување на мерка притвор за осомничениот Горан Грујовски, донесе решение со кое го одби предлогот на СЈО и определи определи мерка на претпазливост, односно одземање на патна исправа. Горан Грујовски е опфатен во предметот на СЈО познат како „Тврдина“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com