HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОграбено кафуле на Ленинова

Ограбено кафуле на Ленинова

Драма со ножеви во кафе барот Бастион на Ленинова. Во 05:00 часот во полиција се јавил 48-годишниот Ш.Ќ. од Скопје и пријавил дека на улицата „Ленинова“ во Угостителскиот објект „Бастион“, влегле две непознати лица на возраст од 25-26 години и со нож му се заканиле по што од касата му одзеле дневен промет и пијалоци од шанк. Се преземаат мерки за пронаоѓање на насилниците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com