HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОвчар застрелал селанец зошто не му давал да ги напасе овците

Овчар застрелал селанец зошто не му давал да ги напасе овците

Во прилепското село Чипегово е застрелан Р.Т. од страна на овчарот М.С бидејќи не му дозволил да ги напасе неговите овци. Тој поминал со својот автомобил и по кратко укажување бил застрелан, но за среќа куршумот не бил фатален и мештаните веднаш повикале итна помош. М.С по инцидентот самиот се пријавил во полициска станица во Прилеп. Тој пукал со пиштол „Ц3“ кој со дозвола го поседувал неговиот татко.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com