HomeГИГА БАЈТСмартфонОбјавени првите реклами од новиот HTC 10

Објавени првите реклами од новиот HTC 10

Силната конкуренција на пазарот на паметни телефони со сигурност им создава притисок на мобилните гиганти. HTC10 е новата надеж на компанијата да се издигне над веќе добро познатите и веќе пробиени смартфони. Овој пат HTC се надева дека ќе ги привлече купувачите со својот одличен 5,2 инчен екран и алуминиумско куќиште, моќни перформанси и драстично подобрена 12 мегапикселна камера, аспект кој досега беше слаба страна на компанијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com