HomeДЕНЕШНАРепубликаОбиколницата се расчистува, ако можете избегнувајте ја

Обиколницата се расчистува, ако можете избегнувајте ја

Голем проблем настана со сообраќајната циркулација на Скопје по затрупувањето на делови од главната обиколница.

poplava obikolnica2

Од МВР соопштија дека поради настанатите свлечишта кај клучката кај Стајковци према клучката Радишани, по излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било констатирано дека се заглавени околу 70 возила. Свлечиште било пријавено и на обиколницата на потегот Ѓорче Петров према Стенковец.

poplava obikolnica3

Состојбата се менува од миг во миг и теренот се расчистува, но се забележуваат голем број на возила расфрлани по патот, има големи оштетувања на патната инфраструктура и сигнализација, па затоа се препорачува да се избегнува упатување кон обиколницата.

poplava obikolnica4

Фото: Социјални мрежи

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com