HomeДЕНЕШНАРепубликаОбид за шверц на мигранти кај Велес, поднесено е кривична !

Обид за шверц на мигранти кај Велес, поднесено е кривична !

Според полицијата на 12 мај во 2:30 часот од страна на мешовит патролен тим полициски службеници од  ПС за ГП и ГН Богородица и полициски службеници од Хрватска во Велес кај месноста „Венуле“ запреле автомобил крајслер,  управуван од И.С.(23) од Скопје, при што биле пронајдени шест мигранти од Пакистан.

Лицата се приведени и задржани во  полициската станица-Велес за понатамошна постапка. По документирање на случајот РЦ за ГР Југ поднесе кривична пријава против И.С. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com