HomeДЕНЕШНАСветОбид за терористички напад во Сиднеј – Со полни шишиња плин влетал во полициска станица

Обид за терористички напад во Сиднеј – Со полни шишиња плин влетал во полициска станица

Автомобил полн со плински боци влетал во подземната гаража на полициската станица во Сиднеј. Едно лице е уапсено, пренесува „Раша Тудеј“. Еден маж се здобил со изгореници во инцидентот што се случил во полициска станица во западен Сиднеј. Според локалните медиуми станува збор а обид за терористички напад. Подземната гаража и околната област е блокирана, а во тек е и претрес на автомобилот. Полицијата соопшти дека засега нема настрадани лица.
sidnej napad

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com