HomeДЕНЕШНАСветОбама ќе го постети Сендерс дека изборите не се реално шоу

Обама ќе го постети Сендерс дека изборите не се реално шоу

Иако Хилари Клинтон ги доби потребните делегати од првичните избори за добивање на номинацијата, Берни Сендерс се уште не го прифаќа поразот и најави дека ќе оди до крај борејќи се на партиската конвенција на демократите.

Затоа ќе интервенира и Барак Обама кој ќе се сретне со Сендерс пред последните прелиминарни избори во Вашинтон и ќе му порача да работи заедно за поразување на Доналд Трамп на генералните избори во ноември. Претседателската трка не е реално шоу и сега на демократската партија и треба силен кандидат кој ќе му се спротистави на Трамп кој веќе ја доби номинацијата кај републиканците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com