HomeДЕНЕШНАСветОбама воодушевен од финскиот хеви-метал

Обама воодушевен од финскиот хеви-метал

Обама како домаќин на Нордискиот самит во Белата куќа во Вашингтон со големи пофалби ги пречека лидерите на Норвешка, Шведска, Данска и Исланд, а посебно комичен беше неговиот коментар за доброто владеење на Финска и фактот што таму има најмногу хеви-метал бендови по глава на жител, дури 53. Токму затоа интернетот е преплавен од мемиња во кои Обама прерасна во главнит хеви-металец, а Скандинавците одлично ги прифатија пофалбите иако дел од нив се и во рамките на стереотипите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com