HomeАНТИСТРЕСХуманостНоќ возење/планинарење на Водно – хуманирно за Специјалната Олимпијада

Ноќ возење/планинарење на Водно – хуманирно за Специјалната Олимпијада

Вечерва ќе се одржи хуманитарен ноќен настан за Специјална Олимпијада Македонија. Возиме велосипеди, планинариме, трчаме, ДОНИРАМЕ. Стартот ќе биде пред ОУ Кочо Рацин во 19:30. Поканети се сите – стои во повикот на Фејсбук. Да покажеме и овој пат хуманост.

Уште еден супер настан на кој освен што ќе помогнете, ќе имате одлично ноќно доживување на Водно. Параолимписките игри ќе се одржат во Рио од 7-ми до 18-ти септември.
specijalna olimpijada

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com