HomeДЕНЕШНАСветНов напад на радикалите во Бангладеш

Нов напад на радикалите во Бангладеш

Радикалните исламисти извршија нов напад во Бангладеш откако врз полициска патрола во Кишореганџ, 90 км. северно од престолнината Дака е фрлена рачно изработена бомба. Полицајците биле ангажирани за обезбедување на верниците за време на групна молитва по повод крајот на исламскиот свет месец Рамазан.

Во нападот двајца загинаа, а осуммина полицајци се ранети. Овој акт се случува само неколку дена по заложничката криза во Дака каде настрадаа 20 цивили, двајца полицајци и шестмина од напаѓачите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com