HomeДЕНЕШНАСветНов напад во јужна Турција, најмалку две жртви

Нов напад во јужна Турција, најмалку две жртви

Најмалку 20 лица се повредени, а двајца членови на полицијата го загубиле животот откако експлодирала бомба во автомобил во јужна Турција, во близина на границата со Сирија, пренесуваат медиумите. Турската агенција „Анадолија“ дека на местото на експлозијата, пред полициската станица, во градот Мидијат, во јужната турска провинција Мардин, биле испратени повеќе коли на брзата помош.

Помеѓу повредените имало неколку цивили и полицајци. Овој напад се случил после вчерашниот смртоносен напад на полцииски автобус во туристичката зона од престолнината на Турција Истанбул, во кој беа убиени 11 лица, а 36 го загубија животот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com