HomeДЕНЕШНАСветНов масакр на полицајци во САД, одмазда за младиот црнец

Нов масакр на полицајци во САД, одмазда за младиот црнец

Тројца полицајци се убиени, а уште тројца се ранети на само десетина метри од нивната станица во Арлингтон, во градот Батон Руж во Луизијана. Полициските власти соопштуваат дека еден напаѓач е убиен, а најверојатно уште неколку се во бегство и препорачуваат граѓаните да ја избегнуваат областа бидејќи има голема мобилизација на безбедносните служби.

sterling semejstvo

Во ова место беше застрелан младиот Арон Стерлинг кој е црнец и не беше вооружен. За неговата смрт следеа големи протести и истиот случај доведе до крвавата престрелка во Далас каде петорица полицајци беа убиена од снајперистот Мика Џонсон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com