HomeДЕНЕШНАПолитикаНов „герилски“ транспарент – #Протестирам за да не емигрирам

Нов „герилски“ транспарент – #Протестирам за да не емигрирам


Втората недела на протести во Скопје се почесто ја одбележуваат „герилски“ акции на група на активисти која се обидува преку симобилични и провокативни пораки да го прикаже суровото владеење и оправданоста на протестите и граѓанскиот револт кој кулуминираше по скандалозната одлука на Иванов да аболицира политичари осомничени за тежок криминал.

Во најновата акција на бунтовниците поставен е транспарентот #Протестирам за да не емигрирам. Претходно во близина на домот на екс премиерот Груевски беше поставен транспарет „Доста беше молк“. Овие акции ќе продолжат според повеќе групи на социјалните мрежи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com