HomeДЕНЕШНАСветНов бомбашки напад во Турција, десетина повредени

Нов бомбашки напад во Турција, десетина повредени

Во трускиот град Кулп во близина на сириската граница извршен е напад пред полициската станица со автомобил бомба при што се повредени десетина лица, но според првичните извештаи нема загинати. Во овој регион се засилуваат судирите меѓу безбедносните сили и курдските бунтовници, но засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com