HomeДЕНЕШНАСветНов биланс, повеќе од 280 мртви во Багдад

Нов биланс, повеќе од 280 мртви во Багдад

Ирачките функционери соопштија дека бројот на починати во двата бомбашки напади во Бадад се искачил на дури повеќе од 280 лица. Ирачкиот министер за здравје соопшти дека бројот на мртви би можел да биде дури и поголем, а порани информациите покажуваа дека бројот на починати изнесува 250.

Исламската држава за презеде одговорноста за овие напади кои важат за најсмртоносни уште од 2003 година во оваа земја.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com