HomeДЕНЕШНАЕкономијаНови цени на нафтените деривати: Бензинот поскап за 2, дизелот за 3 денари

Нови цени на нафтените деривати: Бензинот поскап за 2, дизелот за 3 денари

Малопродажните цени на бензините ноќеска ќе поскапат за 2 денари, а дизелот за 3 денари по литар, денеска одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Според најновите промени, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 64 денлит,а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се зголеми на 66 ден/лит. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе има малопродажна цена од 50 ден/лит, додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе чини 38,50 ден/лит.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com