HomeДЕНЕШНАПолитикаНови условни пресуди за уште двајца демонстранти

Нови условни пресуди за уште двајца демонстранти

Судската постапка заврши за уште двајца демонстранти од протестите пред народната канцеларија на претседателот Иванов кои завршија со нејзино демолирање. Никола Аризанов и Филип Наковски го признаа делото учество во толпа, но тврдат дека не кршеле.

protesti kancelarija

Тие се осудени на условна казна и ако не го повторат делото или сторат ново кривично дело во наредните години нема да одлежат затвор. Судењето против двајцата членови на Левица Здраво Савески и Владимир Куновски е одложено и тие остануваат во куќен притвор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com