HomeДЕНЕШНАЕкономијаНови повисоки цени на горивата од полноќ

Нови повисоки цени на горивата од полноќ

Според одлуката што денеска ја донесе Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за зголемување на цената на нафтените деривати во износ од два денара.

Од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе чини 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 63,5 денари за литар, а ЕУРОДИЗЕЛ за 48 денари за литар.

Цената на екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 36,5 денари за литар. Цените кои ги корегираше регулаторното тело се однесуваат за следните две недели.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com