HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНови договори за Маркус Рашфорд и Бортвик Џексон

Нови договори за Маркус Рашфорд и Бортвик Џексон

Манчестер Јунајтед официјално ги објави новите договори кои ги добија нивните млади талентирани и перспективни фудбалери Маркус Рашфорд и Бортвик Џексон. Двајцата млади играчи ставија потпис на четиригодишен договор, со можност да бидат продолжени за уште една година.

Според пишувањето на англиските медиуми. платата на Рашфорд со новиот договор се зголеми за 16 пати, од 1900 на 26000 евра неделно.

Бортвик Џексон

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com