HomeРЕФЛЕКТОРМузикаНовиот албум на Лејди Гага излегува на 21 октомври

Новиот албум на Лејди Гага излегува на 21 октомври

Новиот албум на американската поп ѕвезда ќе биде објавен ан 21 октомври, откри Лејди Гага во едно интервју и додаде дека новиот албум е посветен на нејзината тетка, која починала во 1974 година. Од таа причина албумот на Гага го носи и називот „Joanne“. Во интервјуто за радио-емисијата на „Би-би-си“ го откри датумот на објавување на новиот албум, а во интервјуто со Зејн Лоу истакна дека ќе го заврши во следните 48 часа, како и тоа дека соработувала со текстопосиецот Хилари Линдзи.

lejdi-gaga-f2

Се работи за првиот албум на поп ѕвезда од 2013 година, кога го објави не толку успешниот „Armpop“. Моментално на новиот „Joanne“ се наоѓаат 12 песни, а пејачката истакна дека можеби ќе има 11, а на продолжената верзија 14 песни.

lejdi-gaga-f3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com