HomeДЕНЕШНАСветНова тревога во Ница – полицијата пронајде уште еден камион со експлозив

Нова тревога во Ница – полицијата пронајде уште еден камион со експлозив

Француските специјални сили на автопатот близу Ница пронашле камион полн со експлозив, јавија локалните медиуми.

Специјалците го деактивирале експлозивот, а поради тоа евакуирани се двете згради во близина.

Како што јавуваат светските медиуми, камионот бил паркиран неколку стотини метри од стан кој бил мета на рација, по терористичкиот напад кој се случи во четвртокот вечерта, во кој загинаа 84 лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com