HomeДЕНЕШНАСветНова трагедија – Момче со психолошки проблеми уби тројца турски полицајци

Нова трагедија – Момче со психолошки проблеми уби тројца турски полицајци

Нова трагедија ја потресе Турција откако малолетник уби тројца полицајци и повреди уште тројца други полициски службеници на автобуска постројка во турскиот град Шанлиурфа, по што е застрелано од полицијата. До инцидентот дошло откако 17-годишното момче било запрено од полицијата поради проверка на документи.

Гувернерот на Шанлиурфа, Ѓунгор Азим Туна, изјави дека не станува збор за терористички напад. Медиумите од Турција известуваат дека напаѓачот имал психолошки проблеми. Тој патувал со своето семејство и го земал пиштолот на татко му.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com