HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНова трагедија – Македонец загина во сообраќајка на грчките патишта

Нова трагедија – Македонец загина во сообраќајка на грчките патишта

Уште една трагедија на Македонец кој загина во странство, овој пат животот го загуби 29 годишен скопјанец во близина на македонско-грчката граница. Во сообраќајната несреќа возачот најверојатно изгубил контрола и автомобилот „шкода суперб“ удрливо во дрво покрај авпатот Солун – Гевгелија.

Според сведоци на оваа сообраќајна несреќа, во возилото биле сопругата на возачот, која била бремена, едно двегодишно дете и уште една повозрасна жена. Грчката полиција неколку часа вршеше увид на местото на несреќата.

Фото: mkd.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com